انواع  پانل گچی کناف

گاهی در میان مردم پانل های گچی کناف را گچ برگ نیز می نامند.

 

 

پانل های گچی کناف صفحاتی  هستند که  هسته گچی داشته  و سطح و لبه های طولی آنها با نوعی از کاغذ محکم مخصوص ، پوشانده شده و به طور کلی :


پانل های روکش دار گچی کناف در چهار تیپ تولید و به بازار عرضه می گردند:

پانل معمولی یا RG

پانل مقاوم در برابر رطوبت یا MR

پانل مقاوم در برابر حریق یا FR

پانل مقاوم در برابر حریق و رطوبت یا FM 


پانل گچی ساده (معمولی)  ( RG یا GKB )

پانل های گچی ساده یا RG به طور کلی در ساخت و ساز خشک کناف (مثل پارتیشن ها یا دیوارهای جداکنندهکناف، دیوارهای پوششی (لاینینگ)  و سقف های کاذب کناف ) در محیط های خشک و بدون خطر حریق مورد استفاده قرار می گیرند . این صفحات دارای روکش با رنگ کرم بوده و در راستای محور میانی پشت آن  مهر آبی کلمه کنافKnauf   به صورت لاتین چاپ شده است. پانل گچی مقاوم  برابر رطوبت (MR یا GKBI)

صفحاتی هستند که گچ تشکیل دهنده آن ها با مواد مقاوم در برابررطوبت ترکیب شده و برای محیط های مرطوب مناسب می باشند . پانل های گچی MR برای آشپزخانه ها و سرویس های بهداشتی و سایر محیط های نمناک  مورد استفاده قرار می گیرند . این صفحات دارای کاغذ سبز رنگ می باشند  که  در امتداد محور میانی آن ها مهرآبی کنافKnauf   به صورت لاتین چاپ شده است. 


پانل گچی مقاوم در برابر آتش ( FR یا GKF )

صفحاتی هستند که در گچ تشکیل دهنده آن  الیاف شیشه  موجود می باشد و در برابر حریق مقاومت از خود نشان می دهند . پانل های گچی FR  در مناطق و فضاهایی که نیاز به محافظت در برابر آتش در آنها وجود دارد  مثل ( پوشش تیر ها و ستون های فولادی ، داکت های تاسیساتی و ... )  استفاده  می شوند . این پانل ها دارای روکش صورتی هستند و در راستای محور میانی خود مهر قرمز  کنافKnauf  به صورت لاتین چاپ شده است.


پانل گچی مقاوم در برابر رطوبت و آتش (FM یا GKFL)

صفحاتی هستند که در گچ تشکیل دهنده آن  الیاف شیشه و مواد مقاوم در برابر رطوبت قرار دارد .پانل های گچی FR (مقاوم در برابر حریق و رطوبت) در مکانهایی که توام با رطوبت   ممکن است مقاومت در برابر حریق مورد نیاز باشد   استفاده می شوند، این پانل ها دارای روکش سبز  بوده و در راستای محور میانی پشت خود مهر قرمزکنافKnauf  به صورت لاتین چاپ شده است.علاوه بر آنچه گفته شد پانل های گچی کناف دارای ویژگی های فیزیکی متفاوتی می باشند که در تصویر زیر به آن اشاره شده است :

 

 

 

کناف همچنین صفحات پانل سیمانی را جهت مناطق خاص به بازار عرضه کرده است .به پانل سیمانی سمنت برد یا آکوا پانل نیز گفته می شود. پانل های سیمانی کناف معمولا جهت دیوارهای جداکننده بین واحد ها یا دیوار های خارجی و پوشش دیوار و سقف کاذب استخر ها یا مناطق مرطوب کاربرد دارد.

آکوا پانل به صورت پانل های سیمانی مسلح شناخته شده می باشد.

 

/ 0 نظر / 5 بازدید