کناف چیست...

کناف چیست ؟

کناف  نام خانوادگی است. در نظر داشتن  سند چشم انداز، نوآوری درسیستم ساخت و ساز و سرمایه گذاری مطمعن  است .

 

سقف کاذب کناف

 

کناف چیست : ازکارهای شرکت کناف  در حال حاضر تولید مصالح ساختمانی برای تیغه های   کناف  تخته و تایلهای سقف کاذب کناف  آکوستیک و تایل معدنی کناف ، پانل گچی ، ملات خشک  کناف با گچ برای گچ کاری و سفید کاری  داخلی و خارجی گچ  بر پایه سیمان ومصالح دیگر  و مواد عایق بر اساس پشم  سنگ و شیشه و … و   ایجاد روابط بلند مدت مشتری و ویژه از طریق مشاوره با کیفیت و خدمات کارشناس متناسب با محصولات کناف  با کیفیت بالا و سیستم  ساخت و ساز خشک  که در  راه حرکت به بازار ساختمان  است .  از ویژگی کناف همراه بودن با امکانات مدرن فنی که دائما در حال تحول است می باشد . آینده نهفته در دست شرکت کناف  است به دلیل استعداد و  انگیزه بسیار بالا.   شرکت  کناف  با “فرهنگ خانوادگی ” زندگی می کند .

کناف چیست :حضور کناف  در بازار جهانی تا یه مدت طولانی است و یک واقعیت است و کناف باعث صرفه جویی در ساخت و ساز می باشد و هدف شرکت کناف  ارائه محصولات  متنوع و خدمات  ساختمانی گوناگون که با نیازهای مشتریان و و کارفرما ها و قوانین انجمن و انتظارات استانداردها به رو به رشد همراه است .
بخش مهمی از سیاست  های شرکت کناف برای ارائه بهترین کیفیت  به کار و تضمین کیفیت و فعالیت   مربوط است .

کناف و ساخت و ساز خشک :

کناف چیست : بهبود مستمر هدف دائمی شرکت کناف  می باشد . این امر  نیازمند  یک سیستم مدیریت کیفیت و قدرتمند است که در آلمان سیستم  کناف  دارایی گواهی نامه مدیریت کیفیت است  ISO نیز دارد. هدف سیستم کناف مدیریت کیفیت  با عملکرد خوب  و کیفیت بالا می باشد.
کناف نوعی از سیستم سازه های خشک (dry wall )می باشد ،شرکت کناف یکی از بزرگترین تولید کنندگان سیستم های ساخت و ساز خشک در جهان که شاخه تولیدی کناف در ایران است اولین و بزرگترین تولید کننده سیستم های ساخت و ساز خشک (dry wall )در ایران می باشد. روند تغییرو پیشرفت تکنولوژی های ساخت و سازدر دهه های اخیر باعث جایگزینی مصالح نوین با مصالح سنتی شده است.از جمله می توان به سیستم های ساخت و ساز خشک (dry wall) اشاره کرد که استفاده از آن ها در صنعت ساختمان سازی به صورت فراگیر در اروپا و در ایران رو به گسترش است و در حال حاضر صفحات روکش دار گچی، محصول پایه تکنولوژی سیستم ساخت و ساز خشک است که مصرف جهانی آن سالانه به بیش از 6 میلیارد مترمربع می رسد ، شاخص سرانه استفاده از این سیستم، یکی از معیارهای توسعه صنعت ساختمان به شمار می رود.

کناف چیست : کناف ودیوارهای جداکننده (تیغه) کناف:  یک ساختار فلزی یکپارچه گالوانیزه که صفحات روکش دار گچی و سیمانی بر روی آنها پیچ می شوند درز بین صفحات با بتونه درزگیری پر و سطوح به وجود آمده آماده ای رنگ آمیزی می باشد. در ادامه مزایای استفاده ازدیوارهای جداکننده داخلی کناف توضیح داد می شود:
کناف و اولین مزیت استفاده از سیستم کناف سبک سازی می باشد .این نوع مصالح در مقایسه با مصالح سنتی حدود ده تا پانزده برابر سبک تر است. در نتیجه با کاهش بار مرده ای ساختمان وعدم استفاده از اجزای غیر سازه ای سنگین تاثیر نیروی زلزله بر ساختمان کمترمی شود .در صورت تخریب ساختمان به علت سبکی سیستم کناف از خطر جانی برای ساکنان به مقدار قابل ملاحظه ای کاسته می شود.علاوه بر سبکی پانل های گچی کناف نحوه اتصال انعطاف پذیر پانل ها به پروفیل ها هم باعث کاهش نیروی زلزله می شود . بدین صورت که استاد ها در داخل رانرها جای بازی دارند و این دو بهم پیچ یا پرچ نمی شود و پانل ها ی گچی کناف به هر دوی این پروفیل ها پیچ خواهند شد. سبکی مصالح کناف باعث حمل آسان آن توسط کارگران شده که باعث افزایش سرعت کار می شود . در حمل و نقل در طی مسافتها طولانی به علت دارا بودن بسته بندی مناسب آسیبی به مصالح وارد نمی شود .کم حجم بودن مصالح کناف نسبت به مصالح سنتی باعث کاهش هزینه های حمل می شود.
کناف چیست : کناف و  دیگر مزایای استفاده از سیستم کناف دسترس آسان به تاسیسات مکانیکی و الکتریکی می باشد. که در صورت ترکیدن لوله و… به راحتی می توان قسمت آسیب دیده را تشخیص داد و تعمیر کرد و در صورت آسیب دیدگی دیوارهای کناف در اثر ضربه های نامتعارف به راحتی فقط قسمت آسیب دیده تعویض و تعمیر می باشد که این دو مورد افزایش عمر مفید ساختمان را به همراه دارند (دیوارهای کناف دارای مقاومت بالایی هستند و مقابل ضرباتی نظیر ضربات بدن انسان هیچ آسیبی نمی بینند).در صورت نیاز به تغییر کاربری بنا با توجه به خصوصیات کناف به راحتی می توان این کار انجام داد. در بهسازی ساختمان های قدیمی نیز می توان از روش نوین کناف بهره گرفت .در مناطقی نیاز به ساخت و ساز سریع باشد مانند مناطق زلزله زده سیستم کناف داری اولویت می باشد.
کناف چیست : دیوارهای کناف بعد نصب قابلیت رنگ آمیزی دارند و در این مرحله احتیاجی به ملات گچ و خاک و گچ کشته نمی باشد که باعث صرفه جویی در مصرف مصالح و بالا رفتن سرعت کار می شود. برای دستیابی به سطحی کاملا یکنواخت محل درزها با کمک نوار درزگیر بتونه می شود،نقش نوار درزگیر مسطح کردن درز و جلوگیری از ایجاد ترک در دیوارهای کناف می باشد. سطح پیچ ها هم که کمی پایین تر از سطح پانل ها قرار می گیرد تا با بتونه پوشانده شود تا سطح صافی در محل پیچ ها داشته باشیم. بعد از اجرای دیوار های کنافیک لایه ماستیک روی آن اجرا می شود که باعث بوجو دآمدن سطحی یکنواخت برای رنگ آمیزی و کاهش جذب رنگ توسط پانل ها می شود، این امر باعث کاهش رنگ مصرفی مورد نیاز می شود.در نهایت با استفاده از دیوار کناف به راحتی سطحی کاملا صاف با دقت بالا و آماده برای رنگ آمیزی داریم.
کناف چیست : کناف و با استفاده از دیوارهای کناف مقاومت در برابر صوت را به حد مطلوب رساند و با استفاده از عایق های پشم سنگ و پلی استایرن می توان دیوارها در برابر حرارت به راحتی عایق کرد، عایق ها در بین دو لایه پانل گچی قرار می گیرند.
کناف و سیستم پانل های گچی کناف بدون سازه نیز به کاربرده می شود در این حالت به عنوان پوشش روی دیوار های سنتی با چسب پرلفیکس نصب می شود.بدین ترتیب فضایی خالی در پشت آن برای عایق کاری و عبور تاسیسات ایجاد می شود.
کناف چیست : کناف و دیگر مزایای سیستم کناف اجرای فرم های دکوراتیو و منحنی و افزایش سطح زیر بنای ساختمان باتوجه به کاهش ضخامت دیوارهای کناف نسبت به مصالح سنتی می باشد.
کناف چیست : انواع دیوارهای کناف ایران با پروفیل گالوانیزه:
١- کناف چیست :دیوار کناف ایران با پروفیل گالوانیزه – دیوار تک لایه با یک استاد 111
٢-کناف چیست :  دیوار کناف ایران با پروفیل گالوانیزه – دیوار دو لایه با یک استاد 112
٣- کناف چیست : دیوار کناف ایران با پروفیل گالوانیزه – دیوار دو لایه با دو استاد موازی 115
۴- کناف چیست : دیوار تاسیساتی کناف ایران – دو لایه با دو استاد موازی   116

 

کناف  چیست و توضیحاتی در باره ی اجزای ساختار کناف:

کناف چیست : کناف پانل ها: کناف  بنابر بر عملکرد دیوارها پانل های متفاوتی متناسب با شرایط موجود ارائه می دهد.در شرایط عمومی از پانل های گچی ساده یا RG (Reqular board)استفاده می شود.برای مکان های مرطوب مانند آشپزخانه و سرویس ها از پانل های مقاوم در برابر رطوبت با ( MR(Moisture Resistant board استفاده می شود.این صفحات قابل استفاده در مکان هایی با رطوبت کمتر از 90% می باشد.در محل هایی که احتیاج به محافظت در برابر حریق دارد پانل های FR(Fire Resistant board  که دارای الیاف شیشه می باشد پیشنهاد می گردد که تا 3 ساعت در مقابل حریق مقاومت می کنند.پانل ها FM(Fire&moisture Resistan board) که هم در برابر رطوبت و آتش مقاوم هستند برای مکان هایی مانند چاه های تاسیساتی استفاده می شود.در سیستم کناف برای دیوارهای خارجی یا دیوارهای که در تماس دائم با آب هستند از صفحات مسلح سیمانی (آکواپنل )استفاده می شود.
کناف چیست : کناف واجزای فلزی: پروفیل های کناف از شکل دهی ورق های فولادی گالوانیزه به روش سرد تولید می شود. اجزای اصلی آن شامل استاد(سازه قائم)و رانر(سازه افقی) می باشد.در محل هایی که تاسیسات و لوله کشی ها وزن خود را به استاد ها انتقال می دهد سازه ای با عنوان پشتیبان استفاده می شود.سازه محافظ گوشه (کرنر بید) در در کنج های خارجی به کاربرده می شود که از دیوارهای کناف در برابر ضربه محافظت می کند و هم باعث ایجاد لب های گونیا و دقیق می شود.
پیچ ها ، سازه درز انقطاع ، نوار درزگیر و ماستیک و… از دیگر اجزای دیوار کناف می باشد.
کناف چیست : کناف متاسفانه به دلیل عدم آشنایی با سیستم کناف و مزایای آن و هم چنین کمبود نیروی ماهر و آموزش دیده  کناف در ایران بسیار کمتر از اروپا و کشورهای پیشرفته مورد استفاده قرار می گیرد که باعث افزایش هزینه ها و آسیب پذیری در برابر زلزله در می شود.امیدواریم برای کاهش مصرف انرژی و مصالح و هممین طور کاهش خسارت زلزله و حفظ جان هم میهنانمان میزان مصرف سرانهمحصولات کناف در ایران افزایش یابد.

/ 0 نظر / 16 بازدید